Jesteś tutaj: Start / Uroczystości szkolne

Uroczystości szkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - DZIEŃ PATRONA

DZIEŃ PATRONA

W dniu 25.09.2020 w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona.

W ramach uczczenia pamięci ks. Józefa Sieradzana miała miejsce akademia, podczas której odbyło się ślubowanie klas I oraz zostały wręczone wyróżniającym się w nauce uczniom medale ks. Sieradzana.

12 października 2020
Czytaj więcej o: DZIEŃ PATRONA
Przejdź do - UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA

UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA

W dniu 01 września 2020 r.uczniowie Martin Wozniak i Adam Hille z klasy 3D oraz Sebastian Bialek z klasy 4C pod opieka Pani Anny Barna uczestniczyli podczas uroczystosci patriotycznej zwiazanej z obchodami 81. rocznicy wybuchu II wojny swiatowej. Z tej okazji uczniowie zapalili znicze pamieci przed tablica pamiatkowa na scianie Ratusza.

8 września 2020
Przejdź do - 76. ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

76. ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

W piątek 31 sierpnia upamiętniając 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wspólnie z dyrektorem mgr inż. Mariuszem Pawlakiem oraz mgr Karoliną Olczak złożyliśmy kwiaty i znicze przed obeliskiem oraz grobem ks. Józefa Sieradzana. W uroczystości uczestniczyli wiceprezydent Grzegorz Kulawinek i przewodniczący Rady Miasta Kalisza Tadeusz Skarżyński. Hołd kapłanowi oddali również: przedstawiciele Związku Strzeleckiego „Strzelec 4144 Kalisz”, Związku Piłsudczyków, Komendanta Miejskiego Policji oraz Rady Osiedla Rypinek. Wartę honorową wystawiła Straż Miejska Kalisza. Dziękujemy wszystkim za udział w tak ważnym dla nas wydarzeniu.

Samorząd Uczniowski.

3 sierpnia 2020

UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA

W dniu 23 stycznia 2020 r. , w 75. rocznicę zakończenia okupacji niemieckiej w Kaliszu uczniowie z klasy 2D ; Martin Woźniak i Kamil Sobiecki oraz z 3C Sebastian Białek pod opieką pani Anny Barna zapalili znicze pamięci pod tablicą pamiątkową umieszczoną na ścianie Ratusza.

11 lutego 2020
Przejdź do - UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA

UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA

W niedzielę dnia 19.01.2020r. uczniowie z klasy 2D:Martin Woźniak i Kamil Sobiecki oraz klasy 3C Sebastian Białek  pod opieką pani Anny Barna uczestniczyli w uroczystości patriotycznej 75. rozstrzelania pięćdziesięciu sześciu żołnierzy Armii Krajowej. Z tej okazji na mogile zbiorowej na cmentarzu Tyniec zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pamięci.

21 stycznia 2020
Przejdź do - AKADEMIA  BOŻONARODZENIOWA

AKADEMIA BOŻONARODZENIOWA

W dniu 20.12.2019 w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia, związana z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym znalazło się biblijne Kazanie na Górze i Dezyderata Maxa Ehrmanna.

Usłyszeliśmy także fragmenty poezji Wojciecha Kassa, Wandy Karczewskiej, Ernesta Brylla,  K.I.Gałczyńskiego oraz piękne, polskie kolędy, wykonane przy akompaniamencie instrumentów muzycznych.

13 stycznia 2020
Czytaj więcej o: AKADEMIA BOŻONARODZENIOWA
Przejdź do - SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W ZSTE takie wartości jak patriotyzm, tożsamość narodowa mają bardzo duże znaczenie. Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości składały się z trzech etapów: wspólnego odśpiewania hymnu w ramach ogólnopolskiej akcji: "Szkoła do hymnu" czy udziału uczniów w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Ostatnim etapem była uroczysta akademia, która odbyła się 12 listopada. Pieczę nad przygotowaniem uroczystości sprawowały: p. Kinga Piotrowska - Dutkiewicz oraz p. Inga Skowrońska. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy uczestniczyli i pomagali w organizacji akademii.

20 listopada 2019
Przejdź do - APEL - SZKOŁA DO HYMNU

APEL - SZKOŁA DO HYMNU

W dniu 8 listopada 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła do hymnu" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W związku z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież szkolna wspólnie z Dyrekcją i nauczycielami odspiewała hymn narodowy.

15 listopada 2019
Przejdź do - DZIEŃ PAPIESKI

DZIEŃ PAPIESKI

W dniu 24 października w murach naszej szkoły miał miejsce wieczór poetycko-muzyczny upamiętniający Jana Pawła II. Debiutujący uczniowie klas pierwszych, ich starsze koleżanki i koledzy, nauczyciele oraz absolwenci swym występem zachwycili liczną publiczność, która w czwartkowe popołudnie zebrała się w auli szkolnej. Zostały odczytane teksty Jana Pawła II, a dźwięcznie wybrzmiały piosenki, które swym stylem idealnie wpisały się w charakter spotkania. Nie mogło obejść się bez emocji, bez łez, które towarzyszyły podczas zwieńczającego całość odśpiewania Barki - ulubionej pieśni Papieża.

To pierwszy tego typu koncert organizowany w tym roku szkolnym w naszej szkole, lecz już teraz możemy zaprosić na kolejne tego typu wydarzenia!

30 października 2019

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 DLA KLAS PIERWSZYCH