Jesteś tutaj: Start / Uroczystości szkolne

Uroczystości szkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - AKADEMIA  BOŻONARODZENIOWA

AKADEMIA BOŻONARODZENIOWA

W dniu 20.12.2019 w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia, związana z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym znalazło się biblijne Kazanie na Górze i Dezyderata Maxa Ehrmanna.

Usłyszeliśmy także fragmenty poezji Wojciecha Kassa, Wandy Karczewskiej, Ernesta Brylla,  K.I.Gałczyńskiego oraz piękne, polskie kolędy, wykonane przy akompaniamencie instrumentów muzycznych.

13 stycznia 2020
Czytaj więcej o: AKADEMIA BOŻONARODZENIOWA
Przejdź do - SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W ZSTE takie wartości jak patriotyzm, tożsamość narodowa mają bardzo duże znaczenie. Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości składały się z trzech etapów: wspólnego odśpiewania hymnu w ramach ogólnopolskiej akcji: "Szkoła do hymnu" czy udziału uczniów w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Ostatnim etapem była uroczysta akademia, która odbyła się 12 listopada. Pieczę nad przygotowaniem uroczystości sprawowały: p. Kinga Piotrowska - Dutkiewicz oraz p. Inga Skowrońska. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy uczestniczyli i pomagali w organizacji akademii.

20 listopada 2019
Przejdź do - APEL - SZKOŁA DO HYMNU

APEL - SZKOŁA DO HYMNU

W dniu 8 listopada 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła do hymnu" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W związku z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież szkolna wspólnie z Dyrekcją i nauczycielami odspiewała hymn narodowy.

15 listopada 2019
Przejdź do - DZIEŃ PAPIESKI

DZIEŃ PAPIESKI

W dniu 24 października w murach naszej szkoły miał miejsce wieczór poetycko-muzyczny upamiętniający Jana Pawła II. Debiutujący uczniowie klas pierwszych, ich starsze koleżanki i koledzy, nauczyciele oraz absolwenci swym występem zachwycili liczną publiczność, która w czwartkowe popołudnie zebrała się w auli szkolnej. Zostały odczytane teksty Jana Pawła II, a dźwięcznie wybrzmiały piosenki, które swym stylem idealnie wpisały się w charakter spotkania. Nie mogło obejść się bez emocji, bez łez, które towarzyszyły podczas zwieńczającego całość odśpiewania Barki - ulubionej pieśni Papieża.

To pierwszy tego typu koncert organizowany w tym roku szkolnym w naszej szkole, lecz już teraz możemy zaprosić na kolejne tego typu wydarzenia!

30 października 2019

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 DLA KLAS PIERWSZYCH

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w dniu 02.09.2019r.

Przejdź do - 74. ROCZNICA WYZWOLENIA KALISZA

74. ROCZNICA WYZWOLENIA KALISZA

23 stycznia na kaliskim rynku odbyła się uroczystość obchodów 74. rocznicy wyzwolenia Kalisza spod okupacji hitlerowskiej.

26 stycznia 2019
Czytaj więcej o: 74. ROCZNICA WYZWOLENIA KALISZA
Przejdź do - AKADEMIA

AKADEMIA

W dniu 21.12.2018 w naszej Szkole miała miejsce uroczysta Akademia, poświęcona tradycjom religijnym, związanym ze Świętami Bożego Narodzenia.

22 grudnia 2018
Czytaj więcej o: AKADEMIA
Przejdź do - Patron

Patron

12 października 2018 w Technikum nr 4 im. ks Józefa Sieradzana odbyła się uroczystość upamiętniająca nadanie szkole imienia.

17 października 2018
Czytaj więcej o: Patron
Przejdź do - Akademia poświęcona tradycjom religijnym, związanym z Wigilią i okresem Bożego Narodzenia

Akademia poświęcona tradycjom religijnym, związanym z Wigilią i okresem Bożego Narodzenia

W dniu 22.12.2017 w naszej Szkole miała miejsce uroczysta Akademia poświęcona tradycjom religijnym, związanym z Wigilią i okresem Bożego Narodzenia.
W jej trakcie uczniowie mogli zapoznać się z bogatą historią najbardziej popularnych zwyczajów Bożonarodzeniowych, takich jak dzielenie się opłatkiem, strojenie choinki oraz śpiewanie kolęd.

26 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Akademia poświęcona tradycjom religijnym, związanym z Wigilią i okresem Bożego Narodzenia