Łyżka Mleka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka patronuje programowi walki z wykluczeniem przez kulturę realizowanemu głównie w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, ale także w innych kaliskich szkołach. Program realizują członkinie Łyżki Mleka, jednocześnie nauczycielki w ZSTiE: Beata Dąbrowska, Izabela Fietkiewicz-PaszekAneta Kolańczyk (pomysłodawczyni programu), Beata Wicenciak. Zainteresowanych samą ideą, a także szczegółowymi sprawozdaniami z naszych działań, zapraszamy na do zakładki na stronie stowarzyszenia.

 

Artykuły

Przejdź do - Zbigniew Waleryś w monodramie „Ja jestem Żyd z Wesela”

Zbigniew Waleryś w monodramie „Ja jestem Żyd z Wesela”

8 marca 2018

Recital Agaty Plewińskiej "Opowieść Zimowa" w CKiS

Recital Agaty Plewińskiej "Opowieść Zimowa" w CKiS w Kaliszu oraz w GOK-u w Brzezinach przyciągnął tłumy i bardzo spodobał się publiczności.

W ten projekt było zaangażowanych aż trzech naszych uczniów: Jan Derbiszewski (autorskie kompozycje do wierszy Adama Asnyka), Piotr Józefiak (autorskie kompozycje do wiersza Julian Tuwima, Josifa Brodskiego oraz Anety Kolańczyk) i Agata Plewińska (wokal).

5 marca 2018
Przejdź do - Debata oksfordzka

Debata oksfordzka

Za nami kolejna debata oksfordzka, która zgromadziła rekordową liczbę słuchaczy. Tym razem teza brzmiała: „Ludziom nie warto ufać”.

Marszałkiem była zwyciężczyni poprzedniej debaty, Agata Plewińska.

Decyzją publiczności najlepszym mówcą został Jan Derbiszewski i to on właśnie będzie marszałkiem kolejnej debaty, która planowana jest na kwiecień.

31 stycznia 2018
Przejdź do - Joanna Michalska autorką okładki i wszystkich ilustracji w nagrodzonej książce

Joanna Michalska autorką okładki i wszystkich ilustracji w nagrodzonej książce

Na VI Ogólnopolskim Festiwalu Poetyckim miała miejsce promocja książki pt. "Opowieść dwunastopiętrowa. Grozy PoetyckieMarcina Królikowskiego (poety z Warszawy). Książka ta ukazała się w Wydawnictwie Anagram, znalazła się również w finale X Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką w Świdnicy. Joanna Michalska, uczennica naszej szkoły jest autorką okładki i wszystkich ilustracji w książce.

16 stycznia 2018

Piszą o nas :)

Przejdź do - Recital Agaty Plewińskiej

Recital Agaty Plewińskiej

Tak jak czytamy na stronie CKiS, w niedzielę odbył się recital Agaty Plewińskiej, której akompaniował Piotr Józefiak, Jan Derbiszewski oraz Przemysław Olek. Głównym pomysłodawcą była nasza nauczycielka języka polskiego, Aneta Kolańczyk.

http://ckis.kalisz.pl/zimowa-opowiesc-stowarzyszenia-lyzka-mleka-fotorelacja/

Gratulujemy sukcesu młodym artystom.

11 stycznia 2018
Przejdź do - Choinka Poetycka

Choinka Poetycka

W piątek 8 grudnia w Bibliotece Miejskiej im. Adama Asnyka odbyła się Choinka Poetycka, którą pięknie oprawili muzycznie Agata Plewińska, Janek Derbiszewski i Przemysław Olek, a wiersze czytali Wiktor Płuciennik, Kuba Wawrzyniak oraz nauczyciele naszej szkoły. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

11 grudnia 2017
Przejdź do - Czytanie "Wesela" 2017

Czytanie "Wesela" 2017

Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego przez uczniów i nauczycieli

11 grudnia 2017
Przejdź do - Warsztaty dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaliszu

Warsztaty dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaliszu

Na prośbę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaliszu przeprowadziliśmy warsztaty połączone z teatrzykiem kamishibai do bajek Anety Kolańczyk, nauczycielki języka polskiego w naszej szkole. W warsztatach wzięła udział liczna grupa wolontariuszy z klasy Ib, IIe, IIIe i IVf.  Dyrekcji i nauczycielom z Ośrodka dziękujemy za gościnę. Uczniom za postawę i zaangażowanie.

30 listopada 2017
Przejdź do - Podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci i literackiego dla młodzieży pod hasłem „Chrońmy siebie”

Podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci i literackiego dla młodzieży pod hasłem „Chrońmy siebie”

W dniu 29 grudnia o godzinie 10:00 w murach kaliskiego ODN-u odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci i literackiego dla młodzieży pod hasłem „Chrońmy siebie”. Joanna Michalska (IIIf) była jurorką w konkursie plastycznym, natomiast Konrad Maciaszek (IIIe) otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim. Gratulujemy.

29 listopada 2017