IT Szkoła

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W naszej szkole od kilku lat wszyscy uczniowie mogą korzystać z programu e-learningowego IT Szkoła

IT Szkoła jest ofertą zajęć dodatkowych z zakresu informatyki skierowana do uczniów i nauczycieli ZSTE, którą realizuje Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki we współpracy z NASK.

IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).
Program studiów został stworzony myślą o wszystkich osobach pragnących podwyższyć swoje kompetencje ICT w wybranych obszarach, w trybie samokształcenia w otwartym systemie kształcenia ustawicznego. Program adresowany jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką jak również do tych, którzy posiadają już podstawową wiedzę z tego zakresu. Poziom materiałów jest zróżnicowany.

Instytucją odpowiedzialną bezpośrednio za realizację Programu IT Szkoła jest Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa. Partnerem merytorycznym programu jest Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki. W przygotowaniu materiałów do kursów i wykładów Programu IT Szkoła uczestniczą czołowi polscy wykładowcy informatyki z najlepszych polskich i zagranicznych ośrodków akademickich.

Program studiów przeduniwersyteckich IT Szkoła to ponad 80 kursów online obejmujących między innymi zagadnienia:

- algorytmika i programowanie,
- bazy danych,
- multimedia, grafika i technologie internetowe,
- sieci komputerowe,
- bezpieczeństwo systemów informatycznych,
- tendencje rozwoju informatyki.

Tematyka kursów, wykładów i konkursów w Programie IT Szkoła jest opracowywana i aktualizowana w oparciu o program nauczania dla zawodu technik informatyk. Zajęcia dają możliwość podwyższenia kompetencji ICT uczniów szkół ponadgimnazjalnych niezbędnych do dalszego kształcenia się na studiach wyższych, do podjęcia zatrudnienia lub dla potrzeb samokształcenia. Zajęć odbywają się w trybie online, co powoduje, że uczniowie moga w nich uczestniczyć w domu 24h na dobę.


W ramach programu IT Szkoła w ZSTE funkcjonuje Koło Naukowe Miłośników Algorytmów prowadzone przez p. Sebastiana Woźniaka.

Opiekunami programu w ZSTE są: Sebastian Woźniak, Roman Kościelak i Szymon Wilk. Strona programu IT Szkoła Zobacz

Artykuły

Przejdź do - "KTO PYTA NIE BŁĄDZI – PODSTAWY ZAPYTAŃ W JĘZYKU SQL" WYKŁAD ONLINE W AKADEMII BAZ DANYCH IT SZKOŁY

"KTO PYTA NIE BŁĄDZI – PODSTAWY ZAPYTAŃ W JĘZYKU SQL" WYKŁAD ONLINE W AKADEMII BAZ DANYCH IT SZKOŁY

W ramach programu IT Szkoła rozpoczynamy zapowiadaną serię wykładów realizowanych w formule telekonferencji z wykorzystaniem środowiska LYNC. Na początek proponujemy pięć wykładów w ramach Akademii Baz Danych IT Szkoły. Do udziału w pierwszym z wykładów zapraszamy już w najbliższy czwartek.

Kto pyta nie błądzi – podstawy zapytań w języku SQL - mgr inż. Andrzej Ptasznik
Termin: czwartek 10.03.2016 start godz. 10.00 (2 x 45 min.)

7 marca 2016
Czytaj więcej o: "KTO PYTA NIE BŁĄDZI – PODSTAWY ZAPYTAŃ W JĘZYKU SQL" WYKŁAD ONLINE W AKADEMII BAZ DANYCH IT SZKOŁY

Galeria

  • Powiększ zdjęcie