Jesteś tutaj: Start / Akcje i wydarzenia

Akcje i wydarzenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

9 grudnia 2018
Czytaj więcej o: 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Przejdź do - PAMIĄTKOWY OBELISK

PAMIĄTKOWY OBELISK

Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych kładzie nacisk na wychowanie patriotyczne uczniów.

9 grudnia 2018
Czytaj więcej o: PAMIĄTKOWY OBELISK
Przejdź do - KARMA DLA ZWIERZAKA II

KARMA DLA ZWIERZAKA II

W tym roku szkolny na przełomie października i listopada w ZSTE została zorganizowana druga edycja akcji charytatywnej pt. KARMA DLA ZWIERZAKA.

5 grudnia 2018
Czytaj więcej o: KARMA DLA ZWIERZAKA II
Przejdź do - Prelekcja „Drogi Kaliszan do niepodległości” w Archiwum Państwowym w Kaliszu- 25.10.2018 r.

Prelekcja „Drogi Kaliszan do niepodległości” w Archiwum Państwowym w Kaliszu- 25.10.2018 r.

W ramach realizacji Szkolnego Programu Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości , uczniowie klasy 1B i 2B uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Archiwum Państwowego w Kaliszu. W murach Archiwum odbyła się prelekcja na temat drogi Polaków- Kaliszan do niepodległości. Młodzież naszej szkoły miała niepowtarzalną okazję do zapoznania się z dokumentami, aktami prawnymi, zdjęciami pochodzących z omawianego okresu oraz do poznania historii Kalisza i jego mieszkańców w czasach zaboru rosyjskiego i podczas odzyskiwania niepodległości. Wycieczka zakończyła się dużą dawką wiedzy i refleksją: o wolność, niepodległość i niezależność należy dbać! Wolność, niepodległość i niezależność należy szanować! I jest to zadanie dla każdego POLAKA!

Organizatorkami i opiekunkami były:

Beata Pilich

Katarzyna Reszke

Marta Giergenis- Lemańska

Izabela Paszyn

29 października 2018
Katarzyna Reszke
Przejdź do - Edukacja regionalna i patriotyczna

Edukacja regionalna i patriotyczna

Edukacja regionalna i patriotyczna, czyli śladami Kalisza międzywojennego oraz rola Wielkopolski w procesie odbudowy II RP. Wycieczka dydaktyczna wszystkich klas 4 z przewodnikiem PTTK.

18 października 2018
Przejdź do - Zdrowy Kalisz – od juniora do seniora

Zdrowy Kalisz – od juniora do seniora

29 września sześcioro uczniów naszej szkoły – Patrycja, Paulina, Mateusz, Adrian, Mikołaj oraz Dawid jako wolontariusze przyłączyli się do akcji „Zdrowy Kalisz – od juniora do seniora” realizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza. Młodzież z dużym zaangażowaniem pomagała wszystkim zainteresowanym osobom.

Dziękujemy im za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie!

Opiekunkami grupy były p. Katarzyna Reszke oraz p. Marta Giergenis – Lemańska

https://www.facebook.com/zdrowykalisz/photos/a.859473980772292/1805884866131194/?type=3&theater

https://www.calisia.pl/articles/zdrowy-kalisz-na-arenie-zdjecia

4 października 2018
Marta Giergenis – Lemańska
Przejdź do - Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

27 września obchodziliśmy Dzień Polskiego Państwa Podziemnego . Z tej okazji Poczet Sztandarowy naszej szkoły brał udział w uroczystości patriotycznej, która miała miejsce na cmentarzu Tyniec przy ul. Łódzkiej.

Przedstawiciele kaliskich szkół, organizacji społecznych i politycznych złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pamięci na mogile zbiorowej ofiar II wojny św.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3B- Mateusz Kuczma, Adrian Kaczmarek i Kamil Michalski.

2 października 2018
Katarzyna Reszke
Przejdź do - Sprzątanie Świata 2018

Sprzątanie Świata 2018

Niezmiernie cieszy nas fakt, że działania na rzecz środowiska przyrodniczego na dobre wpisały się w bogaty kalendarz inicjatyw podejmowanych w Zespole Szkół Techniczno – Elektronicznych w Kaliszu. 22 września 2018 r. 50 uczniów aktywnie przyłączyło się do międzynarodowej (jubileuszowej) akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Tak, jak w latach ubiegłych uczniowie podjęli się uprzątnięcia kawałka Ziemi – kaliskiego Parku Przyjaźni. Tym razem do młodzieży dołączył Prezydent Miasta Kalisza – pan Grzegorz Sapiński. Wspólnie udało nam się zebrać kilka worków odpadów.

Bardzo dziękujemy!

Koordynatorem akcji była pani Marta Giergenis – Lemańska. Opiekę nad młodzieżą sprawował również pan Adrian Trojanowski.

https://www.facebook.com/um.kalisz/photos/a.551933971832253/720790941613221/?type=3&theater

https://www.facebook.com/um.kalisz/photos/a.551933971832253/720790988279883/?type=3&theater

https://www.facebook.com/um.kalisz/photos/a.551933971832253/720791141613201/?type=3&theater

https://www.facebook.com/um.kalisz/photos/a.551933971832253/720791534946495/?type=3&theater

24 września 2018
Marta Giergenis – Lemańska
Przejdź do - My młodzi – Pamiętamy!!!

My młodzi – Pamiętamy!!!

Zespół Szkół Techniczno – Elektronicznych w Kaliszu kładzie nacisk na kształtowanie postaw prospołecznych i wychowanie w duchu patriotycznym. W kwietniu br. zostaliśmy wyróżnieni zaszczytem współorganizowania wraz z Prezydentem Miasta Kalisza oraz Stowarzyszeniem „Rodzina Katyńska” w Kaliszu Miejskich Obchodów 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

14 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem p. Kingi Piotrowskiej-Dutkiewicz oraz p. Katarzyny Reszke przygotowali uroczystą akademię zaprezentowaną po mszy świętej w Parafii  św. Józefa w Kaliszu. Akademia połączona była z zaprezentowaniem rysu historycznego tych dramatycznych wydarzeń. W uroczystej akademii wzięli udział: Agata Plewińska, Wiktor Góral, Cezary Szcześniak, Jan Derbiszewski oraz Piotr Józefiak. Nasi uczniowie zostali również oddelegowani jako Grupa Honorowa, która złożyła uroczysty apel w Ogrójcu Klasztoru OO. Jezuitów w Kaliszu pod przewodnictwem Wiktora Werbińskiego – ucznia klasy III. Ponadto uczeń Jan Pyziak zaprezentował także historyczne podłoże wydarzeń, które dla młodych Polaków być może są obce, ale dla których pamięć o ofiarach powinna być żywa, gdyż dzięki nim żyją w wolnej Polsce.

 

 Autor: Kinga Piotrowska - Dutkiewicz

15 czerwca 2018
Przejdź do - II Szkolny Piknik Zdrowia

II Szkolny Piknik Zdrowia

30 maja w ZSTE odbył się II Szkolny Piknik Zdrowia. Przedsięwzięcie to zorganizowane zostało we współpracy z Urzędem Miasta w Kaliszu w ramach programu „Zdrowy Kalisz”. W trakcie pikniku zarówno uczniowie Naszej Szkoły (jak i osoby które odwiedziły w tym dniu placówkę) mogli poddać się badaniom wad postawy czy też spirometrycznym. Była to również doskonała okazja do zmierzenia ciśnienia krwi, stężenia glukozy, analizy składu ciała (Naturhouse) czy też pomiaru zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu (dzięki uprzejmości kaliskiego Sanepidu). Wszyscy chętni mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielkami kaliskiej Policji, a przy okazji rozmowy – do zmierzenia się z wyzwaniem - spacerem w ALKOgoglach stymulujących stan odurzenia.

W tym dniu każda osoba o wielkim sercu mogła skorzystać z możliwości podzielenia się najcenniejszym darem, jakim jest krew (Kaliska Stacja Krwiodawstwa) lub też wpisania się na listę potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego (DKMS).

W jednym z kącików szkolnej auli stworzono zdrowy zakątek, który dawał szansę na posmakowanie przekąsek pełnych witamin. Obok – punkt informacyjny, dzięki któremu można było znacząco pogłębić swoją wiedzę na temat profilaktyki zakażeń wirusem HPV, wirusem HIV czy też niszczących skutków zażywania środków psychoaktywnych.

Po raz pierwszy zorganizowano konkurs na najlepsze hasło promujące kolejną odsłonę pikniku zdrowia – jego zwycięzcą został Franek z klasy 2e. Otrzymał on bon upominkowy o wartości 200 zł.

Nasi wuefiści przygotowali szereg zawodów sportowych (m.in. grę w piłkę nożną, przeciąganie liny, turniej szachowy), które stanowiły dopełnienie całego wydarzenia.

Wszystkim osobom (i instytucjom), dzięki którym udało się zorganizować II Szkolny Piknik Zdrowia, serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy

 

7 czerwca 2018