Jesteś tutaj: Start / Wycieczki szkolne

Wycieczki szkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wycieczka do Akademii.

Wycieczka do Akademii.

W dniu 15.03.2022r. klasa 4a wraz z wychowawczynią p. Kingą Piotrowską-Dutkiewicz uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do Akademii Kaliskiej. Dzięki uprzejmości władz uczelni oraz p. Arturowi Sysiakowi uczniowie mieli możliwość zwiedzania pracowni w Collegium Mechanicum.

18 marca 2022
Przejdź do - Integrujemy się.

Integrujemy się.

Integrujemy się....dobrze być znowu razem.

1 czerwca 2021
Przejdź do - WYCIECZKA DO KOTLINY KŁODZKIEJ

WYCIECZKA DO KOTLINY KŁODZKIEJ

W pierwszy weekend października uczniowie klasy IVA, IVC oraz IIIG zwiedzali Kotlinę Kłodzką. Na początek cała grupa wraz z opiekunami: Karoliną Olczak, Iwoną Tkacz, Ewą Krzemińską oraz Michałem Józefiakiem odbyła pieszą wędrówkę do Sankutuarium Marii Śnieżnej. Góra Igliczna okazała się dużym wyzwaniem :). Drugiego dnia odwiedziliśmy piękną i słoneczną Pragę, która zachwyciła wspaniałą starówką. Ostatnim punktem wyprawy była wyjątkowa atrakcja Dolnego Śląska-Twierdza Srebrna Góra. Było fantastycznie...

 

17 października 2020
Przejdź do - WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

W dniach 17-19.09.2020r. uczniowie klas: 2h, 3a, 3e, 3f i 4e uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Trójmiasta.

W podboju Gdańska, Gdyni i Sopotu wspierali ich opiekunowie: p. Kinga Piotrowska - Dutkiewicz, p. Inga Skowrońska, p. Monika Balcerzak i p. Wojciech Zawadzki. Zwiedziliśmy Muzeum II wojny światowej, Oceanarium, podziwialiśmy piękną starówkę Gdańska oraz cudne widoki na molo w Sopocie.

5 października 2020
Przejdź do - OBÓZ NAUKOWY

OBÓZ NAUKOWY

W dniach 06-12 września miała miejsce pierwsza tura obozu naukowego Fundacji  Inceptio, realizowanego w ramach funduszy unijnych, podczas którego młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wykładach i zajęciach praktycznych na Politechnice Warszawskiej. Oprócz zajęć był również czas na zwiedzanie Starówki, Zamku Królewskiego i wizytę w Centrum Nauki Kopernik. Czekamy na dalsze tak atrakcyjne i pożyteczne inicjatywy.

Opiekunowie grupy: mgr Beata Pilich i mgr Joanna Fiszbach

17 września 2020
Przejdź do - WYCIECZKA I H

WYCIECZKA I H

Wycieczka integracyjna klasy 1H odbyła się 12.09.2019 roku.

25 września 2019
Czytaj więcej o: WYCIECZKA I H
Przejdź do - WYCIECZKA DO FIRMY MEYER TOOL POLAND

WYCIECZKA DO FIRMY MEYER TOOL POLAND

W dniu 13 marca 2019 roku klasa Ia pod opieką p. Kingi Piotrowskiej-Dutkiewicz miała przyjemność gościć w siedzibie firmy MEYER TOOL POLAND w Kaliszu.

21 marca 2019
Czytaj więcej o: WYCIECZKA DO FIRMY MEYER TOOL POLAND
Przejdź do - Wycieczka do Volkswagen Polska

Wycieczka do Volkswagen Polska

 W dniu 6.12.2017r. uczniowie klasy 2A wybrali się na wycieczkę przedmiotową – o to krótka relacja jednego z podopiecznych: naszą przygodę ze zwiedzaniem fabryki Volkswagen rozpoczęła krótka rozmowa z przewodnikiem, który opowiedział nam krótko o linii produkcyjnej i odpowiedział na zadawane przez nas pytania. Następnie udaliśmy się na halę produkcyjną, gdzie mogliśmy zobaczyć pełny cykl powstawania samochodów Volkswagen Crafter. Wielkość hali robi ogromne wrażenie, na pierwszy rzut oka widać poziom zautomatyzowania i nowoczesności fabryki. Pracownicy po hali mogą poruszać się za pomocą np. hulajnogi elektrycznej, rowera czy np. deskorolki.

12 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Wycieczka do Volkswagen Polska
Przejdź do - Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

W dniu 30 marca 2017 roku uczniowie klasy 1A, 1B, 1C, 1F, 2D uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W programie wycieczki  się wiele atrakcji, znalazło które opisał uczeń klasy 1A Maciej Baran. „Naszą przygodę w stolicy rozpoczęliśmy spacerem ze starówki pod planetarium przy Centrum Nauki Kopernik.

3 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Przejdź do - Wycieczka do PUP w Kaliszu

Wycieczka do PUP w Kaliszu

W związku z realizacją w naszej szkole Wewnątrzszkolnego Programu z Doradztwa Zawodowego w roku szkolnym 2016/2017 odbyły się wycieczki edukacyjne do Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu, zorganizowane dla uczniów klas czwartych.

Uczniowie poznali zasady funkcjonowania urzędu. Głównym celem było zapoznanie uczniów z dostępnymi formami pomocy osobom bezrobotnym.

Opiekunami wycieczki były: mgr Anna Woźniak i mgr Anna Kuczyńska.

10 maja 2017