Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W dniu 1 października 2012 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zespółem Szkół Techniczno-Elektronicznych a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu

W ramach współpracy PWSZ w Kaliszu objął patronatem klasy o specjalności technik elektronik, technik mechanik i technik mechatronik.

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w laboratoryjnych i wykładach z przedmiotów informatycznych i elektronicznych oraz udziału w zajęciach pracowni komputerowej obrabiarek sterowanych numerycznie.

Ponadto nasi uczniowie uzyskali możliwość udziału w prelekcjach, projektach i prezentacjach odbywających się na terenie uczelni i prowadzonych przez nauczycieli akademickich zatrudnionych w PWSZ, a najzdolniejsi uczestniczyć w pracach studenckich kół naukowych. Ponadto uczelnia umożliwia najlepszym uczniom ZSTE zaliczenie wybranych przedmiotów w przypadku podjęcia studiów na Wydziale Politechnicznym PWSZ w Kaliszu. Porozumienie zostało podpisane na okres od 1 października 2012 do 20 czerwca 2014 roku.

Na mocy porozumienia PWSZ i ZSTE uczestniczą razem w uroczystościach jubileuszowych, Drzwiach Otwartych, Dniach Kariery, Targach Edukacyjnych i Dniach Nauki.

Adres uczelni http://www.pwsz.kalisz.pl

Artykuły

Przejdź do - Warsztaty z języka JAVA w PWSZ

Warsztaty z języka JAVA w PWSZ

Dziś informatycy klas trzecich uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez pracowników Katedry Informatyki PWSZ w Kaliszu www.informatyka.pwsz.kalisz.pl

Zajęcia zostały podzielona na dwa bloki tematyczne,  podczas których uczniowie programowali w języku JAVA. Pierwsze zajęcia przygotował i prowadził dr Piotr Knychała. Uczniowie poznali  na nich algorytmy automatów komórkowych jako  Gry w Życie. Natomiast zajęcia u dr Marka Dębczyńskiego obejmowały zagadnienia programowania urządzeń mobilnych na platformę Android, podczas których uczniowie wykonali i przetestowali grę liczbową.

31 maja 2017
Czytaj więcej o: Warsztaty z języka JAVA w PWSZ
Przejdź do - PROGRAMOWANIE W PWSZ

PROGRAMOWANIE W PWSZ

25 maja 2016 r. na zaproszenie pracowników Katedry Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, nasi uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk, uczestniczyli w warsztatach z programowania obiektowego.

Zajęcia zostały przygotowane przez pracowników naukowych katedry w dwóch blokach tematycznych:
- programowanie urządzeń mobilnych w języku JAVA - dr Piotr Knychała,
- tworzenie aplikacji dla urządzeń mobilnych z systemem Android - mgr inż. Andrzej Syguła.

27 maja 2016
Czytaj więcej o: PROGRAMOWANIE W PWSZ

Galeria

  • Powiększ zdjęcie