Jesteś tutaj: Start / Akcje i wydarzenia

Akcje i wydarzenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Zapraszam szkoły do ratusza!

Zapraszam szkoły do ratusza!

Powrót do szkoły po pandemicznej przerwie bywa trudny. Pamiętajmy, że ważne są relacje i wspólnie spędzony czas. Warto sięgnąć po nieszablonowe rozwiązania. Zwiedzanie ekspozycji multimedialnej w piwnicach i na wieży ratusza to świetny scenariusz nie tylko na lekcję historii, ale też języka ojczystego, języków obcych, wiedzy o społeczeństwie czy geografii. O czym przekonują się dzisiaj uczniowie ZSTE Kalisz
22 maja 2021

POMOC DLA DAWIDA

Zwracamy się z prośbą o wsparcie dla ucznia naszej szkoły Dawida Jurgi który choruje na mukowiscydozę i potrzebuje pieniędzy na kosztowną terapię jak ktoś może i ma ochotę to może wesprzeć finansowo każdy grosz się przyda. Choroba nigdy mu nie pozwoliła na normalne funkcjonowanie choć bardzo tego chciał niestety ciągle musi walczyć z chorobą o zdrowie i życie. 
Poniżej przesyłamy linki z opisem jego choroby i zbiórką gdzie można pomóc wpłacając pieniądze. Z góry dziękujemy w imieniu Dawida.

FAKTY KALISKIE

SIĘ POMAGA

26 lutego 2021
Przejdź do - WRAŻLIWI NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA

WRAŻLIWI NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Uczniowie klasy 4B: Wiktor Góral, Szymon Lorenc, Cezary Baranowski i Grzegorz Baszczyński w ramach wolontariatu włączyli się w akcję charytatywną i zbierali datki na leczenie 10-miesięcznej niepełnosprawnej kaliszanki.

Dziękujemy za okazane serce w imieniu małej Sandry i jej rodziny.

Koordynator akcji: mgr Beata Pilich

12 października 2020
Przejdź do - PAMIĘTAMY!

PAMIĘTAMY!

18 maja 2020
Przejdź do - PRZYŁBICE ZSTE

PRZYŁBICE ZSTE

Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu drukuje przyłbice dla Kaliskiego Szpitala. Szkoła przy współpracy z firmą patronacką otrzymała Drukarki 3D Dyrektor Szkoły Mariusz Pawlak  dał zielone światło zaangażowało się czterech  Nauczycieli: Pan Zygmunt Bartolik, Pan Tomasz Chołys, Pan Marcin Szymczak oraz Pan Roman Kościelak. Wielkie  brawa dla Szkoły za zaangażowanie i wszelką pomoc w tym szczególnym czasie walki z koronawirusem… brawo! brawo! brawo!

9 kwietnia 2020
Przejdź do - KARMA DLA ZWIERZAKA

KARMA DLA ZWIERZAKA

Uczniowie ZSTE w Kaliszu ponownie wzięli aktywny udział w kolejnej edycji szkolnej akcji "Karma dla zwierzaka". Koordynatorkami przedsięwzięcia były: p. Kinga Piotrowska - Dutkiewicz i p. Beata Pilich. Zebraliśmy ponad 320 kilogramów karmy. Akcja została połączona z kolejnym działaniem młodzieży w ramach wolontariatu "Spacer z psiakiem". Pomimo deszczowej niedzieli, uczniowie wraz z opiekunkami spędzili dopołudnie w towarzystwie uroczych podopiecznych Kaliskiego Schroniska dla Zwierząt. Wszystkim uczniom, którzy wspomogli akcję zbierania karmy bardzo dziękujemy. W szczególności podziękowania należą się tym, którzy wraz z nauczycielami chcieli poświęcić swój wolny czas, by wspomóc psiaki.

16 grudnia 2019
Przejdź do - ŚWIĘTO WIELKOPOLSKICH BIBLIOTEKARZY

ŚWIĘTO WIELKOPOLSKICH BIBLIOTEKARZY

W sobotę 21 września w Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza odbyło się XVI Patronalne Święto Wielkopolskich Bibliotekarzy – św. Wawrzyńca w tym roku odbyło się w Kaliszu.

25 września 2019
Czytaj więcej o: ŚWIĘTO WIELKOPOLSKICH BIBLIOTEKARZY
Przejdź do - DNI BEZPIECZEŃSTWA

DNI BEZPIECZEŃSTWA

W czwartek 12 września klasa 3A wraz z wychowawcą mgr Karoliną Olczak oraz opiekunem praktyk mgr Wojciechem Zawadzkim uczestniczyła w Dniach Bezpieczeństwa organizowanych przez firmę PRATT&WITHNEY.

23 września 2019
Przejdź do - SACROSONG

SACROSONG

W dniu 05.10.2019 pod patronatem Kurii Diecezjalnej w Kaliszu odbył się jubileuszowy,
30. Diecezjalny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej Sacrosong.

8 października 2019
Czytaj więcej o: SACROSONG

UDANYCH WAKACJI ŻYCZY GRONO PEDAGOGICZNE

19 czerwca 2019