Jesteś tutaj: Start / Akcje i wydarzenia

Akcje i wydarzenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień Patrona

Dzień Patrona

Dzień Patrona to okazja do przypomnienia nowym uczniom postaci księdza Józefa Sieradzana, ale także czas na wręczenia wyróżnień za wzorową postawę, złożenie kwiatów przy obelisku oraz msza w kościele połączona z programem artystycznym.

27 września 2021

77 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

W dniu 01 sierpnia 2021 obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
O tym wydarzeniu, jak co roku, pamiętają uczniowie ZSTE i ZSE, nauczyciele, dyrekcja oraz społeczność lokalna wraz z władzami naszego miasta.
Kwiaty pod obeliskiem i przy grobie ks.Józefa Sieradzana, patrona szkoły, kapelana Armii Krajowej w czasie Powstania Warszawskiego, złożyli: dyrektor szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska, Związek Piłsudczyków oraz prezydenta m.Kalisz wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej.

2 sierpnia 2021
Przejdź do - Zapraszam szkoły do ratusza!

Zapraszam szkoły do ratusza!

Powrót do szkoły po pandemicznej przerwie bywa trudny. Pamiętajmy, że ważne są relacje i wspólnie spędzony czas. Warto sięgnąć po nieszablonowe rozwiązania. Zwiedzanie ekspozycji multimedialnej w piwnicach i na wieży ratusza to świetny scenariusz nie tylko na lekcję historii, ale też języka ojczystego, języków obcych, wiedzy o społeczeństwie czy geografii. O czym przekonują się dzisiaj uczniowie ZSTE Kalisz
22 maja 2021

POMOC DLA DAWIDA

Zwracamy się z prośbą o wsparcie dla ucznia naszej szkoły Dawida Jurgi który choruje na mukowiscydozę i potrzebuje pieniędzy na kosztowną terapię jak ktoś może i ma ochotę to może wesprzeć finansowo każdy grosz się przyda. Choroba nigdy mu nie pozwoliła na normalne funkcjonowanie choć bardzo tego chciał niestety ciągle musi walczyć z chorobą o zdrowie i życie. 
Poniżej przesyłamy linki z opisem jego choroby i zbiórką gdzie można pomóc wpłacając pieniądze. Z góry dziękujemy w imieniu Dawida.

FAKTY KALISKIE

SIĘ POMAGA

26 lutego 2021
Przejdź do - WRAŻLIWI NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA

WRAŻLIWI NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Uczniowie klasy 4B: Wiktor Góral, Szymon Lorenc, Cezary Baranowski i Grzegorz Baszczyński w ramach wolontariatu włączyli się w akcję charytatywną i zbierali datki na leczenie 10-miesięcznej niepełnosprawnej kaliszanki.

Dziękujemy za okazane serce w imieniu małej Sandry i jej rodziny.

Koordynator akcji: mgr Beata Pilich

12 października 2020
Przejdź do - PAMIĘTAMY!

PAMIĘTAMY!

18 maja 2020
Przejdź do - PRZYŁBICE ZSTE

PRZYŁBICE ZSTE

Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu drukuje przyłbice dla Kaliskiego Szpitala. Szkoła przy współpracy z firmą patronacką otrzymała Drukarki 3D Dyrektor Szkoły Mariusz Pawlak  dał zielone światło zaangażowało się czterech  Nauczycieli: Pan Zygmunt Bartolik, Pan Tomasz Chołys, Pan Marcin Szymczak oraz Pan Roman Kościelak. Wielkie  brawa dla Szkoły za zaangażowanie i wszelką pomoc w tym szczególnym czasie walki z koronawirusem… brawo! brawo! brawo!

9 kwietnia 2020
Przejdź do - KARMA DLA ZWIERZAKA

KARMA DLA ZWIERZAKA

Uczniowie ZSTE w Kaliszu ponownie wzięli aktywny udział w kolejnej edycji szkolnej akcji "Karma dla zwierzaka". Koordynatorkami przedsięwzięcia były: p. Kinga Piotrowska - Dutkiewicz i p. Beata Pilich. Zebraliśmy ponad 320 kilogramów karmy. Akcja została połączona z kolejnym działaniem młodzieży w ramach wolontariatu "Spacer z psiakiem". Pomimo deszczowej niedzieli, uczniowie wraz z opiekunkami spędzili dopołudnie w towarzystwie uroczych podopiecznych Kaliskiego Schroniska dla Zwierząt. Wszystkim uczniom, którzy wspomogli akcję zbierania karmy bardzo dziękujemy. W szczególności podziękowania należą się tym, którzy wraz z nauczycielami chcieli poświęcić swój wolny czas, by wspomóc psiaki.

16 grudnia 2019
Przejdź do - ŚWIĘTO WIELKOPOLSKICH BIBLIOTEKARZY

ŚWIĘTO WIELKOPOLSKICH BIBLIOTEKARZY

W sobotę 21 września w Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza odbyło się XVI Patronalne Święto Wielkopolskich Bibliotekarzy – św. Wawrzyńca w tym roku odbyło się w Kaliszu.

25 września 2019
Czytaj więcej o: ŚWIĘTO WIELKOPOLSKICH BIBLIOTEKARZY
Przejdź do - DNI BEZPIECZEŃSTWA

DNI BEZPIECZEŃSTWA

W czwartek 12 września klasa 3A wraz z wychowawcą mgr Karoliną Olczak oraz opiekunem praktyk mgr Wojciechem Zawadzkim uczestniczyła w Dniach Bezpieczeństwa organizowanych przez firmę PRATT&WITHNEY.

23 września 2019