Pratt & Whitney

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Umowa o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu a firmą Pratt & Whitney Kalisz w zawodzie technik mechanik i technik mechatronik została podpisana 18 listopada 2015 roku.

W podpisanym liście intencyjnym złożono deklarację współpracy w zakresie kształcenia uczniów z klas technik mechanik i technik mechatronik. Współpraca podniesienie kwalifikacje uczniów oraz lepiej przygotuje ich do podjęcia w przyszłości zatrudnienia w przedsiębiorstwie.

- Idea współpracy między Zespołem Szkół Elektroniczno-Technicznych a firmą Pratt & Whitney Kalisz tak naprawdę narodziła się trzy lata temu. W tej chwili już drugi rok realizujemy systemowe działania - do ich rozszerzenia niewątpliwie przyczyniła się wizyta w Dolinie Lotniczej w Rzeszowie, gdzie razem z prezydentem Grzegorzem Sapińskim mieliśmy okazję zapoznać się z modelem współpracy, który występuje między pracodawcami - czyli zakładami przemysłu lotniczego, a szkołami, które kształcą pod potrzeby konkretnych zakładów pracy. Oczywiście jest to skala makro w porównaniu z naszym regionem, natomiast my ów model współpracy realizujemy, modyfikując go do naszej sytuacji szkoły i sytuacji na kaliskim rynku pracy – mówi Małgorzata Kasprzycka, dyrektor  Zespołu Szkół Elektroniczno-Technicznych w Kaliszu.

Młodzież będzie odbywała miesięczne praktyki w przedsiębiorstwie, weźmie udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez pracowników Pratt & Whitney Kalisz. Przedstawiciele przedsiębiorstwa zapewnili, że pogłębienie wiedzy teoretycznej i praktycznej uczniów Naszej szkoły, będzie realizowane poprzez kontakt z wysokiej klasy specjalistami oraz poprzez dostęp do nowoczesnych technologii produkcji.

- To duży krok w kierunku stworzenia nowych miejsc pracy – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza, który zabiegał o wypracowanie porozumienia. - To ważny dzień dla uczniów, dla regionu kaliskiego i miasta Kalisza. Możliwość zagwarantowania w jakimś stopniu dobrych miejsc pracy w nowoczesnym zakładzie, który inwestuje w ludzi, jest niezwykle ważna.

Zespół Szkół Techniczno–Elektronicznych w Kaliszu reprezentowali: dyrektor  Małgorzata Kasprzycka i wicedyrektor Jacek Wardęga, firmę Pratt & Whitney – Bogdan Zmyślony, prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Tomasz Krążyński. W spotkaniu uczestniczyli także: wiceprezydent Artur Kijewski, przedstawicielki Biura Obsługi Inwestora i Pozyskiwania Funduszy – kierownik Monika Otrebska-Juszczak i Barbara Bocheńska oraz Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji.

Źródło: www.kalisz.pl

Artykuły

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu a firmą Pratt & Whitney Kalisz 

Informacje o projekcie: http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/tworzac-nowe-miejsca-pracy

19 listopada 2015

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie