Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu

Akcje i wydarzenia

Artykuły

Przejdź do - My młodzi – Pamiętamy!!!

My młodzi – Pamiętamy!!!

Zespół Szkół Techniczno – Elektronicznych w Kaliszu kładzie nacisk na kształtowanie postaw prospołecznych i wychowanie w duchu patriotycznym. W kwietniu br. zostaliśmy wyróżnieni zaszczytem współorganizowania wraz z Prezydentem Miasta Kalisza oraz Stowarzyszeniem „Rodzina Katyńska” w Kaliszu Miejskich Obchodów 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

14 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem p. Kingi Piotrowskiej-Dutkiewicz oraz p. Katarzyny Reszke przygotowali uroczystą akademię zaprezentowaną po mszy świętej w Parafii  św. Józefa w Kaliszu. Akademia połączona była z zaprezentowaniem rysu historycznego tych dramatycznych wydarzeń. W uroczystej akademii wzięli udział: Agata Plewińska, Wiktor Góral, Cezary Szcześniak, Jan Derbiszewski oraz Piotr Józefiak. Nasi uczniowie zostali również oddelegowani jako Grupa Honorowa, która złożyła uroczysty apel w Ogrójcu Klasztoru OO. Jezuitów w Kaliszu pod przewodnictwem Wiktora Werbińskiego – ucznia klasy III. Ponadto uczeń Jan Pyziak zaprezentował także historyczne podłoże wydarzeń, które dla młodych Polaków być może są obce, ale dla których pamięć o ofiarach powinna być żywa, gdyż dzięki nim żyją w wolnej Polsce.

 

 Autor: Kinga Piotrowska - Dutkiewicz

15 czerwca 2018
Przejdź do - II Szkolny Piknik Zdrowia

II Szkolny Piknik Zdrowia

30 maja w ZSTE odbył się II Szkolny Piknik Zdrowia. Przedsięwzięcie to zorganizowane zostało we współpracy z Urzędem Miasta w Kaliszu w ramach programu „Zdrowy Kalisz”. W trakcie pikniku zarówno uczniowie Naszej Szkoły (jak i osoby które odwiedziły w tym dniu placówkę) mogli poddać się badaniom wad postawy czy też spirometrycznym. Była to również doskonała okazja do zmierzenia ciśnienia krwi, stężenia glukozy, analizy składu ciała (Naturhouse) czy też pomiaru zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu (dzięki uprzejmości kaliskiego Sanepidu). Wszyscy chętni mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielkami kaliskiej Policji, a przy okazji rozmowy – do zmierzenia się z wyzwaniem - spacerem w ALKOgoglach stymulujących stan odurzenia.

W tym dniu każda osoba o wielkim sercu mogła skorzystać z możliwości podzielenia się najcenniejszym darem, jakim jest krew (Kaliska Stacja Krwiodawstwa) lub też wpisania się na listę potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego (DKMS).

W jednym z kącików szkolnej auli stworzono zdrowy zakątek, który dawał szansę na posmakowanie przekąsek pełnych witamin. Obok – punkt informacyjny, dzięki któremu można było znacząco pogłębić swoją wiedzę na temat profilaktyki zakażeń wirusem HPV, wirusem HIV czy też niszczących skutków zażywania środków psychoaktywnych.

Po raz pierwszy zorganizowano konkurs na najlepsze hasło promujące kolejną odsłonę pikniku zdrowia – jego zwycięzcą został Franek z klasy 2e. Otrzymał on bon upominkowy o wartości 200 zł.

Nasi wuefiści przygotowali szereg zawodów sportowych (m.in. grę w piłkę nożną, przeciąganie liny, turniej szachowy), które stanowiły dopełnienie całego wydarzenia.

Wszystkim osobom (i instytucjom), dzięki którym udało się zorganizować II Szkolny Piknik Zdrowia, serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy

 

7 czerwca 2018

Świąteczne Życzenia

30 marca 2018
Przejdź do - Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

15 marca 2018 roku w naszej szkole odbył sie Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny zorganizowany przez stowarzyszenie Kangourou Sans Frontières oraz Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.

Konkursowi patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Konkurs cieszy się co roku dużą popularnością, w tym roku uczestniczyło w nim 44 uczniów. W kategorii Junior brało udział 27 osób, w kategorii Student 17. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontieres. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

15 marca 2018
Przejdź do - Olimpiada Wiedzy Katolickiej

Olimpiada Wiedzy Katolickiej

W dniu 07 marca 2018 miał miejsce drugi, kolejny etap Olimpiady Teologii Katolickiej, który odbył się w I LO im. A.Asnyka.
Hasłem i tematem tegorocznej Olimpiady była nadzieja i pokój w nauczaniu papieża Benedykta i papieża Franciszka.
Naszą Szkołę reprezentował Hubert Ambroziak z kl.2E, który także podczas tego etapu diecezjalnego uzyskał bardzo dobry wynik.
 
Serdeczne gratulacje.
 
Organizatorzy konkursu:
mgr Beata Pilich
ks.mgr Witold Kałmucki
ks.mgr Rafał Grzęda
14 marca 2018

Dzień Kobiet

8 marca 2018
Przejdź do - Wizyta firmy WAGO w ZSTE

Wizyta firmy WAGO w ZSTE

Kolejny sukces ZSTE w Kaliszu - światowy lider w produkcji złącz elektrycznych , elektronicznych  i telekomunikacyjnych wybrał naszą szkołę i złożył nam wizytę z  prezentacją swoich najnowocześniejszych rozwiązań. Młodzież byłą zachwycona możliwości uczestnictwa w pokazach. Znowu udowodniliśmy, że należymy do ścisłej  czołówki profesjonalistów w branżach technicznych.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Mariuszowi Pawlakowi oraz Panu Henrykowi Klamce za organizację przedsięwzięcia.

25 lutego 2018
Przejdź do - Uroczystości 73. rocznicy rozstrzelania pięćdziesięciu sześciu żołnierzy Armii Krajowej

Uroczystości 73. rocznicy rozstrzelania pięćdziesięciu sześciu żołnierzy Armii Krajowej

W dniu 19.01.2018 uczniowie z klasy 3E: Łukasz Danielak, Matusz Waszak i Milosz Hryncewicz pod opieką Pani Anny Barna uczestnicy w uroczystości patriotycznej 73. rocznicy rozstrzelania pięćdziesięciu sześciu żołnierzy Armii Krajowej. Uroczystości odbyły się na cmentarzu Tyniec przy mogile zbiorowej, gdzie zostały złożone kwiaty i znpalone znicze pamięci.

30 stycznia 2018
Przejdź do - Kolędowanie w Domu Opieki Społecznej W Kaliszu

Kolędowanie w Domu Opieki Społecznej W Kaliszu

8 grudnia 2017 r. wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali Koncert Bożonarodzeniowy dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Udział w kolędowaniu brały osoby:

Agata Plewińska z kl.3d
Zuzanna Lesiewicz z kl.1f

10 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Kolędowanie w Domu Opieki Społecznej W Kaliszu
Przejdź do - III Kiermasz Świąteczny dla Ani Mrówczyńskiej

III Kiermasz Świąteczny dla Ani Mrówczyńskiej

Bardzo chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyłączyli się do III Kiermaszu Świątecznego, który zorganizowany został w Naszej szkole w dniach 21 – 22 grudnia. Przypominamy jednocześnie, iż całkowity dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych przeznaczony został na rzecz małej kaliszanki – Ani Mrówczyńskiej.

7 stycznia 2018
Czytaj więcej o: III Kiermasz Świąteczny dla Ani Mrówczyńskiej