Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu

Akcje i wydarzenia

Artykuły

Przejdź do - My młodzi – Pamiętamy!!!

My młodzi – Pamiętamy!!!

Zespół Szkół Techniczno – Elektronicznych w Kaliszu kładzie nacisk na kształtowanie postaw prospołecznych i wychowanie w duchu patriotycznym. W kwietniu br. zostaliśmy wyróżnieni zaszczytem współorganizowania wraz z Prezydentem Miasta Kalisza oraz Stowarzyszeniem „Rodzina Katyńska” w Kaliszu Miejskich Obchodów 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

14 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem p. Kingi Piotrowskiej-Dutkiewicz oraz p. Katarzyny Reszke przygotowali uroczystą akademię zaprezentowaną po mszy świętej w Parafii  św. Józefa w Kaliszu. Akademia połączona była z zaprezentowaniem rysu historycznego tych dramatycznych wydarzeń. W uroczystej akademii wzięli udział: Agata Plewińska, Wiktor Góral, Cezary Szcześniak, Jan Derbiszewski oraz Piotr Józefiak. Nasi uczniowie zostali również oddelegowani jako Grupa Honorowa, która złożyła uroczysty apel w Ogrójcu Klasztoru OO. Jezuitów w Kaliszu pod przewodnictwem Wiktora Werbińskiego – ucznia klasy III. Ponadto uczeń Jan Pyziak zaprezentował także historyczne podłoże wydarzeń, które dla młodych Polaków być może są obce, ale dla których pamięć o ofiarach powinna być żywa, gdyż dzięki nim żyją w wolnej Polsce.

 

 Autor: Kinga Piotrowska - Dutkiewicz

15 czerwca 2018
Przejdź do - II Szkolny Piknik Zdrowia

II Szkolny Piknik Zdrowia

30 maja w ZSTE odbył się II Szkolny Piknik Zdrowia. Przedsięwzięcie to zorganizowane zostało we współpracy z Urzędem Miasta w Kaliszu w ramach programu „Zdrowy Kalisz”. W trakcie pikniku zarówno uczniowie Naszej Szkoły (jak i osoby które odwiedziły w tym dniu placówkę) mogli poddać się badaniom wad postawy czy też spirometrycznym. Była to również doskonała okazja do zmierzenia ciśnienia krwi, stężenia glukozy, analizy składu ciała (Naturhouse) czy też pomiaru zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu (dzięki uprzejmości kaliskiego Sanepidu). Wszyscy chętni mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielkami kaliskiej Policji, a przy okazji rozmowy – do zmierzenia się z wyzwaniem - spacerem w ALKOgoglach stymulujących stan odurzenia.

W tym dniu każda osoba o wielkim sercu mogła skorzystać z możliwości podzielenia się najcenniejszym darem, jakim jest krew (Kaliska Stacja Krwiodawstwa) lub też wpisania się na listę potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego (DKMS).

W jednym z kącików szkolnej auli stworzono zdrowy zakątek, który dawał szansę na posmakowanie przekąsek pełnych witamin. Obok – punkt informacyjny, dzięki któremu można było znacząco pogłębić swoją wiedzę na temat profilaktyki zakażeń wirusem HPV, wirusem HIV czy też niszczących skutków zażywania środków psychoaktywnych.

Po raz pierwszy zorganizowano konkurs na najlepsze hasło promujące kolejną odsłonę pikniku zdrowia – jego zwycięzcą został Franek z klasy 2e. Otrzymał on bon upominkowy o wartości 200 zł.

Nasi wuefiści przygotowali szereg zawodów sportowych (m.in. grę w piłkę nożną, przeciąganie liny, turniej szachowy), które stanowiły dopełnienie całego wydarzenia.

Wszystkim osobom (i instytucjom), dzięki którym udało się zorganizować II Szkolny Piknik Zdrowia, serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy

 

7 czerwca 2018

Świąteczne Życzenia

30 marca 2018
Przejdź do - Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

15 marca 2018 roku w naszej szkole odbył sie Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny zorganizowany przez stowarzyszenie Kangourou Sans Frontières oraz Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.

Konkursowi patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Konkurs cieszy się co roku dużą popularnością, w tym roku uczestniczyło w nim 44 uczniów. W kategorii Junior brało udział 27 osób, w kategorii Student 17. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontieres. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

15 marca 2018
Przejdź do - Olimpiada Wiedzy Katolickiej

Olimpiada Wiedzy Katolickiej

W dniu 07 marca 2018 miał miejsce drugi, kolejny etap Olimpiady Teologii Katolickiej, który odbył się w I LO im. A.Asnyka.
Hasłem i tematem tegorocznej Olimpiady była nadzieja i pokój w nauczaniu papieża Benedykta i papieża Franciszka.
Naszą Szkołę reprezentował Hubert Ambroziak z kl.2E, który także podczas tego etapu diecezjalnego uzyskał bardzo dobry wynik.
 
Serdeczne gratulacje.
 
Organizatorzy konkursu:
mgr Beata Pilich
ks.mgr Witold Kałmucki
ks.mgr Rafał Grzęda
14 marca 2018

Dzień Kobiet

8 marca 2018
Przejdź do - Wizyta firmy WAGO w ZSTE

Wizyta firmy WAGO w ZSTE

Kolejny sukces ZSTE w Kaliszu - światowy lider w produkcji złącz elektrycznych , elektronicznych  i telekomunikacyjnych wybrał naszą szkołę i złożył nam wizytę z  prezentacją swoich najnowocześniejszych rozwiązań. Młodzież byłą zachwycona możliwości uczestnictwa w pokazach. Znowu udowodniliśmy, że należymy do ścisłej  czołówki profesjonalistów w branżach technicznych.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Mariuszowi Pawlakowi oraz Panu Henrykowi Klamce za organizację przedsięwzięcia.

25 lutego 2018
Przejdź do - Uroczystości 73. rocznicy rozstrzelania pięćdziesięciu sześciu żołnierzy Armii Krajowej

Uroczystości 73. rocznicy rozstrzelania pięćdziesięciu sześciu żołnierzy Armii Krajowej

W dniu 19.01.2018 uczniowie z klasy 3E: Łukasz Danielak, Matusz Waszak i Milosz Hryncewicz pod opieką Pani Anny Barna uczestnicy w uroczystości patriotycznej 73. rocznicy rozstrzelania pięćdziesięciu sześciu żołnierzy Armii Krajowej. Uroczystości odbyły się na cmentarzu Tyniec przy mogile zbiorowej, gdzie zostały złożone kwiaty i znpalone znicze pamięci.

30 stycznia 2018
Przejdź do - Kolędowanie w Domu Opieki Społecznej W Kaliszu

Kolędowanie w Domu Opieki Społecznej W Kaliszu

8 grudnia 2017 r. wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali Koncert Bożonarodzeniowy dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Udział w kolędowaniu brały osoby:

Agata Plewińska z kl.3d
Zuzanna Lesiewicz z kl.1f

10 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Kolędowanie w Domu Opieki Społecznej W Kaliszu
Przejdź do - III Kiermasz Świąteczny dla Ani Mrówczyńskiej

III Kiermasz Świąteczny dla Ani Mrówczyńskiej

Bardzo chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyłączyli się do III Kiermaszu Świątecznego, który zorganizowany został w Naszej szkole w dniach 21 – 22 grudnia. Przypominamy jednocześnie, iż całkowity dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych przeznaczony został na rzecz małej kaliszanki – Ani Mrówczyńskiej.

7 stycznia 2018
Czytaj więcej o: III Kiermasz Świąteczny dla Ani Mrówczyńskiej

Egzaminy próbne 2018

1. Kwalifikacja E 14 kl.4d 17.01.2018 r. godz.7.30 sala 310 część praktyczna
2. Kwalifikacja E14 kl. 4D 14.03.2018 r. sala 310 godz. 7.30 część teoretyczna.
3. Próbny egzamin maturalny z informatyki kl. 4D 27.03.2018 r. sala 205 godz.9.00 część teoretyczna
4. Próbny egzamin maturalny z informatyki kl. 4D 10.04.2018 r. sala 205 godz.9.00 część praktyczna
5. Kwalifikacja E12 kl. 2D gr.1 13.03.2018 r. godz.15.00 sala 012 część teoretyczna
6. Kwalifikacja E12 kl. 2D gr.1 27.03.2018 r. godz.15.00 sala 012 część praktyczna
7. Kwalifikacja E12 kl. 2E gr.1 14.03.2018 r. godz.13.15 sala 310 część teoretyczna
8. Kwalifikacja E12 kl. 2e gr.1 28.03.2018 r. godz.13.15 sala 310 część praktyczna

Skarbnicy klasowi zobowiązani są do zebrania po 2 zł na ksero materiałów najpóźniej na 7 dni przed egzaminem próbnym. Egzaminy próbne są obowiązkowe dla uczniów którzy złożyli deklaracje przystąpienia do egzaminów.
Pozdrawiam

3 stycznia 2018
Przejdź do - Podsumowanie akcji "Karma dla zwierzaka"

Podsumowanie akcji "Karma dla zwierzaka"

W dniu 21 grudnia 2017r. odbyło się podsumowanie szkolnej akcji charytatywnej "Karma dla zwierzaka", której inicjatorkami były pani Kinga Piotrowska-Dutkiewicz i pani Beata Pilich. Przez dwa miesiące zbierana była karma, koce, zabawki dla psiaków i kotów, którymi opiekują się Wolontariusze dla zwierząt z przytuliska w Gołuchowie. Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych okazali się bardzo życzliwi i wrażliwi na krzywdę zwierząt i ich potrzeby. Udało się zebrać 217 kilogramów karmy. Podsumowanie połączone było również z krótką prezentacją multimedialną na temat działalności Przytuliska dla zwierząt w Gołuchowie oraz zaprezentowaniem zdjęć jego podopiecznych. Serdeczne podziękowania od koordynatorek akcji dla wszystkich darczyńców.

24 grudnia 2017

Olimpiada Teologii Katolickiej

W dniu 29.11.2017 w naszej Szkole miał miejsce szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej.  Tegoroczna edycja Olimpiady odbywała się pod hasłem  "Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu papieża 
Benedykta XVI i papieża Franciszka" Udział w Olimpiadzie wzięło 43 uczniów naszej Szkoły, a najlepsze wyniki uzyskali:
5 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Olimpiada Teologii Katolickiej
Przejdź do - Szkolny konkurs wiedzy o HiV i AIDS

Szkolny konkurs wiedzy o HiV i AIDS

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Jednym ze sposobów obchodów tego dnia w naszej szkole jest organizowany od wielu lat – Szkolny konkurs wiedzy o HiV i AIDS. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie klas: 1E i 4B, którzy zmagali się z pytaniami z zakresu wiedzy o sposobach zakażenia wirusem HiV, zachowań ryzykownych, metodach diagnostyki a także najaktualniejszych statystyk.

3 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Szkolny konkurs wiedzy o HiV i AIDS
Przejdź do - Projekt „Zielony Kalisz”

Projekt „Zielony Kalisz”

29 listopada uczniowie klasy 4B oraz klasy 3D aktywnie przystąpili do projektu „Zielony Kalisz”. Projektowi patronują prezydent miasta Kalisza – pan Grzegorz Sapiński, oraz wiceprezydent – pani Karolina Pawliczak. Celem w/w przedsięwziecia jest stworzenie zielonych ekranów m.in. przy Trasie Bursztynowej, zwiększanie powierzchni tzw. terenów zielonych, działania edukacyjne, wdrażanie nawyków dbałości o środowisko przyrodnicze.  Jest to jednocześnie skuteczny sposób na walkę z zanieczyszczeniami powietrza, spowodowanymi m.in. emisją spalin.

3 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Projekt „Zielony Kalisz”
Przejdź do - V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.

28 listopada uczniowie klas trzecich i czwartych wzięli udział w szkolnym etapie V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.

Z zadaniami testowymi zmagało się 10 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się następujace osoby:

29 listopada 2017
Czytaj więcej o: V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.
Przejdź do - DOM POMOCY SPOŁECZNEJ - Wolontariat 21.11.2017

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ - Wolontariat 21.11.2017

28 listopada 2017

Terminy egzaminów próbnych przeprowadzanych przez Jacka Wardęgę

 1.Próbny egzamin maturalnyz informatyki ( część 2 ) 28.11.2017 godz.8.50 (sala 205)
2. Próbny egzamin zawodowy (pisemny) E3. kl.2A 12.2017 r. godz.14.00 (sala 209 )
3. Próbny egzamin zawodowy E12 5.12.2017 r. 2d gr 1 godz. 15.00 (sala 012), 6.12.2017 r. 2e gr 1 godz. 12.15 (sala 310)
4.Próbny egzamin zawodowy E14 17.01.2018 r. 4D(cała klasa) godz.7.30 sala 310

Egzaminy z kwalifikacji E12 i E14  obejmują częśc praktyczną.

Przypominam o zebraniu pieniędzy przez skarbników na ksero w wcześniej ogłoszonych terminach

24 listopada 2017
Przejdź do - Program „Od zera do hakera”

Program „Od zera do hakera”

Po raz kolejny nasi uczniowie mieli okazje skorzystać ze znakomitej formy wsparcia i uzupełnienia wiedzy z zakresu aplikacji internetowych jakim jest udział w programie „Od zera do hakera”. Niezmiernie cieszy fakt, iż nie tylko uczniowie kierunków informatycznych interesują się technologiami web-owymi.

22 listopada 2017
Czytaj więcej o: Program „Od zera do hakera”
Przejdź do - Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

17 listopada o godz. 9.00 odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Polse i Świecie Współczesnym. Jest to jedna z najstarszych, a zarazem najważniejszych olimpad przedmiotowych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP.

19 listopada 2017
Czytaj więcej o: Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Przejdź do - Wykład pt.: "Porządkowanie świata, czyli fascynująca historia normalizacji"

Wykład pt.: "Porządkowanie świata, czyli fascynująca historia normalizacji"

W poniedziałek 6 listopada w naszej szkole  odbyła się prelekcja  dla wszystkich uczniów klas 4 pt.: "Porządkowanie świata, czyli fascynująca historia normalizacji", którą prowadzili dr inż. Zygmunt Niechoda  i mgr inż. Paweł Niechoda z Polskiego Komitetu Normalizacji w Warszawie.

link:  https://wiedza.pkn.pl/web/strefa-edukacji/start/-/journal_content/56/14109/161177#&gid=1&pid=2

16 listopada 2017
Przejdź do - 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W sobotę 11 listopada 2017r. nasza szkoła jak co roku wzięła udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. W tym roku obchodzimy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym uroczystym dniu nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego i przedstawicieli naszej szkoły. Kwiaty pod tablicą pamiątkową przy kaliskim ratuszu złożył pan wicedyrektor Bogusław Kowalski.

11 listopada 2017
Przejdź do - Poznań przyciąga ZSTE

Poznań przyciąga ZSTE

Dziś w naszej szkole gościliśmy ekipę z projektu Poznań Przyciaga, która od wczoraj odwiedza kaliskie szkoły ponadgimnazjalne. Na mocno wypełnionej auli, maturzyści najpierw zapoznali się z ofertą uczelni, których w Poznaniu znajduje ponad 30, oferując łącznie ponad 200 kierunków kształcenia.

Elementem każdego spotkania jest występ osoby, która kształciła się w Poznaniu i odniosła sukces w swojej dziedzinie - dziś tą osobą był blogger i youtuber  Maciej Blatkiewicz z kanału Maciej je.

Maciej nagrywa i pisze o miejscach wartych odwiedzenia i skonsumowania oraz o samej kulturze jadania poza domem. Działalność w Internecie jest jego źródłem dochodu, pozwalając jednocześnie na realizację pasji, jaką jest zawód dziennikarza i oczywiście dobre jedzenie :) Studiując dziennikarstwo, na jednej z poznańskich uczelni, nauczył się prezentowania i przygotowania materiałów do sieci, co znacznie ułatwiło mu prowadzenie bloga i kanału.

Zapraszamy do zbadania swoich predyspozycji zawodowych w ankiecie POZNAJ SIĘ NA SOBIE

31 października 2017
Przejdź do - Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej, obchodzone jest co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. 

Z tej okazji, w naszej szkole 13 października odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez klasę 1B. Był to dzień życzeń oraz sposobność dla pana Dyrektora mgr inż. Mariusza Pawlaka do wyróżnienia nagrodami zarówno nauczycieli i pracowników, jak i uczniów naszej szkoły.

Klasa 1B zaprezentowała również krótką część artystyczną, w której podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat typów nauczycieli

14 października 2017
Przejdź do - Lekcja multimedialna przy współpracy z Centrum Edukacji Filmowej

Lekcja multimedialna przy współpracy z Centrum Edukacji Filmowej

16 października klasa 2B i 3C uczestniczyły w lekcji multimedialnej, którą zorganizowała Karolina Olczak, podejmując współpracę z Centrum Edukacji Filmowej. 
24 października 2017

KARMA DLA ZWIERZAKA

W miesiącu październiku 2017 roku w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych im. ks. Józefa Sieradzana w Kaliszu będzie trwała akcja „Karma dla zwierzaka”. Chcemy uwrażliwić młodzież  na potrzeby tych, którzy są zależni od ludzi. Wszystkich którzy chcą pokazać, że empatia, wrażliwość na krzywdę i potrzeby zwierząt nie są im obce zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Zbieramy przede wszystkim karmę, smakołyki dla zwierząt ale również miski, smycze, obroże, koce. Koordynatorkami akcji są: pani Kinga Piotrowska-Dutkiewicz oraz pani Beata Pilich. Dary można przynosić do koordynatorek akcji oraz do Juli Kurasz uczennicy klasy IIIf.

Zebrane dary przekażemy Schronisku dla starych i schorowanych psów w Zbiersku – Psierociniec oraz dla Wolontariuszy dla zwierząt z przytuliska w Gołuchowie.

 

3 października 2017
Przejdź do - Mamy jedno z najszybszych połączeń internetowych w Wielkopolsce!

Mamy jedno z najszybszych połączeń internetowych w Wielkopolsce!

Jest superszybki, nie zacina się i jest w szkole. A konkretnie w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu. To nasza placówka jako pierwsza w mieście został podłączona do sieci światłowodowej INEA. A szybki internet to dziś warunek skutecznej i dobrej nauki.

25 września 2017
Czytaj więcej o: Mamy jedno z najszybszych połączeń internetowych w Wielkopolsce!
Przejdź do - Zaproszenie na premierę filmu Michała Dobryniewskiego

Zaproszenie na premierę filmu Michała Dobryniewskiego

W imieniu Michała Dobryniewskiego, Absolwenta ZSTE, mamy zaszczyt zaprosić na pokaz jego filmu:

Serdecznie zapraszam na oficjalną premierę filmu modowego "Dimensions" w mojej reżyserii, która odbędzie się 15. września o godzinie 18:00 w kinie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Film jest eksperymentalnym projektem łączącym w sobie elementy fabuły, mody oraz muzyki. W projekt zaangażowanych było wielu młodych twórców z Kalisza i nie tylko.

WSTĘP WOLNY!

Film otrzymał 5 Nominacji na Seattle Fashion Film Festival
- Najlepsza reżyseria
- Najlepsze zdjęcia
- Najlepsza rola kobieca - Agata Górecka
- Najlepszy utwór muzyczny
- Najlepsza obsada
oraz zwyciężył w kategorii : Najlepszy utwór muzyczny

13 września 2017
Czytaj więcej o: Zaproszenie na premierę filmu Michała Dobryniewskiego
Przejdź do - Msza święta za Miasto i Mieszkańców Kalisza

Msza święta za Miasto i Mieszkańców Kalisza

W Niedziele 04.06.2017 uczniowie z klasy 2E: Wiktor Płuciennik , Jakub Wawrzyniak i Krystian Matuszczak pod opieką Pani Anny Barna uczestniczyli we mszy świętej za Miasto i Mieszkańców Kalisza celebrowanej przez Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka w Bazylice św. Józefa
 
 
4 czerwca 2017

Zachęcamy do głosowania

Wyświetlanie zdjęcie.jpg

9 czerwca 2017
Przejdź do - XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

W dniu 25.04.2017 w Seminarium Duchownym w Kaliszu miał miejsce diecezjalny etap XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Stowarzyszenie Civitas Christiana.
 
Zakwalifikowali się do niego uczniowie naszej Szkoły:
Piotr Nawrocki 2C
Hubert Pietrasiak 1A

Gratulacje dla uczestników!
26 kwietnia 2017
Przejdź do - Uroczystości patriotyczne poświęcone 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości patriotyczne poświęcone 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

W Sobotę dnia 22 kwietnia 2017 uczniowie z klasy 2E: Jan Derbiszewski Łukasz Danielak i Wiktor Płuciennik pod opieką Pani Anny Barna uczestniczyli w uroczystości patriotycznej poświęconej 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Program uroczystości obejmował m. in. : udział we mszy świętej w Kościele Garnizonowym oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pamięci w Ogrójcu Klasztoru  OO. Jezuitów .​

25 kwietnia 2017
Przejdź do - Warsztaty w telewizji

Warsztaty w telewizji

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny piątka uczniów ZST-E uczestniczyła w warsztatach w telewizji Amazing. Uczestnicy zostali oprowadzeni po studiu telewizji, a każdy z nich miał okazję poczuć się jak pełnoprawny dziennikarz i mógł poprowadzić wywiad, tak zwaną "setkę". Największą atrakcją warsztatów była możliwość poprowadzenia "Magazynu Miejskiego". Do tego potrzebna jednak była obsługa techniczna. Każdy uczestnik przeszedł szybkie szkolenie w dziedzinie organizacji materiałów na żywo i już po chwili był odpowiedzialny za prawidłowy przebieg magazynu. Spotkanie zostało zorganizowane przez AIE Kompas.

22 marca 2017
Przejdź do - Turniej CS:GO 2017

Turniej CS:GO 2017

15 marca 2017 r. po raz drugi w ZSTE rozegraliśmy turniej CS:GO. Od 7.00 rano zawodnicy uczestniczyli w rozgrywkach podzielonych na trzy sale 303, 306 i 310. W zawodach wystartowało 18 drużyn w 5.osobowych składach, reprezentujących swoje klasy. Już tradycyjnie, uczestnicy przygotowali dla swoich zespołów oryginalne i śmieszne nazwy:

15 marca 2017
Czytaj więcej o: Turniej CS:GO 2017
Przejdź do - Drzwi Otwarte na UAM w Kaliszu

Drzwi Otwarte na UAM w Kaliszu

25 stycznia 2017 r. uczniowie klas 2C i 2D uczestniczyli w Drzwiach Otwartych na UAM w Kaliszu. Spotkanie miało bardzo zorganizowany charakter. Rozpoczęło się o godz. 10.00 rejestracją uczestników, a następnie młodzież naszej szkoły wzięła udział w licznych wykładach i warsztatach, np. „Typy osobowości”, „Różnice między językiem angielskim brytyjskim a amerykańskim”, „Współczesna komunikacja”, „Warsztaty rysunku”. Był to również czas na zapoznanie się z ofertą edukacyjną uczelni, zwiedzanie budynku czy rozmowy ze studentami UAM.
Uczniowei naszej szkoły otrzynają Certyfikat uczestnictwa w wykładach i warsztatach.

Opiekunowie:
Olga Miedzianowska
Katarzyna Reszke

25 stycznia 2017
Przejdź do - 72. rocznica rozstrzelania 56 żołnierzy antyhitlerowskiego podziemia

72. rocznica rozstrzelania 56 żołnierzy antyhitlerowskiego podziemia

19 stycznia 2017 r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły (w składzie Adam Łatkowski, Kamil Deka i Maciej Walendowski - klasa 2D) uczestniczył w obchodach 72. rocznicy rozstrzelania w Lasie Skarszewskim 56. żołnierzy kaliskiego podziemia antyhitlerowskiego.

19 stycznia 2017
Czytaj więcej o: 72. rocznica rozstrzelania 56 żołnierzy antyhitlerowskiego podziemia
Przejdź do - Kiermasz Świąteczny dla Ani Mrówczyńskiej

Kiermasz Świąteczny dla Ani Mrówczyńskiej

Już drugi raz zorganizowaliśmy Kiermasz Świąteczny. Cały dochód ze sprzedaży wszystkich przedmiotów (w większości wykonanych własnoręcznie) przekazany został na rzecz małej kaliszanki – Ani Mrówczyńskiej. W czasie dwóch dni udało nam się uzbierać 1000 złotych!

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim tym, którzy nie pozostali obojętni na potrzeby drugiego człowieka i włączyli się do naszej akcji.

Organizatorzy.

2 stycznia 2017
Przejdź do - Prelekcja „Kalisz w średniowieczu” Jakuba Kurczewskiego

Prelekcja „Kalisz w średniowieczu” Jakuba Kurczewskiego

PODZIEL SIĘ SWOJĄ WIEDZĄ.....

Prelekcja Jakuba Kurczewskiego

            13 grudnia uczniowie klasy 1C i 2C mieli okazję uczestniczyć w prelekcji „Kalisz w średniowieczu” przygotowanej przez swojego kolegę Jakuba Kurczewskiego z klasy 2C. Świetna wizualizacja, ciekawe informacje oraz profesjonalny sposób przedstawienia tematu wzbogaciły naszą wiedzę o średniowiecznym Kaliszu, a także zachęciły do pogłębiania zagadnienia.

Zachęcamy wszystkich uczniów do podobnych inicjatyw!

20 grudnia 2016
Przejdź do - Podsumowanie zbiórki dla Psierocińca

Podsumowanie zbiórki dla Psierocińca

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce, wspomagając podopiecznych Psierocińca w Zbiersku. Zebrana karma, koce i inne ciepłe rzeczy, będą gwiazdkowym prezentem od Naszej szkoły dla bezdomnych psiaków.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie,

Beata Pilich, Joana Górska-Wilk i Julia Seydak z klasy 2F

15 grudnia 2016
Przejdź do - Podsumowanie gry miejskiej pt. „Kalisz w powieści Noce i dnie”

Podsumowanie gry miejskiej pt. „Kalisz w powieści Noce i dnie”

Liczna grupa naszych uczniów wzięła udział w grze miejskiej pt. „Kalisz w powieści Noce i dnie” wraz z opiekunkami Katarzyną Reszkę i Beatą Pilich, stworzonej przez Tomasza Chlebbę z wykorzystaniem projektu ucznia naszej szkoły, Maksymiliana Kryszaka, który w 2015 roku opracował trasę spacerową śladami „Nocy i dni”. 6 grudnia 2016 roku w Gimnazjum nr 4 odbyło się uroczyste podsumowanie gry i wręczenie upominków.

11 grudnia 2016
Przejdź do - Program GIODO pt. „Moje dane – moja sprawa”

Program GIODO pt. „Moje dane – moja sprawa”

Nasza szkoła przystąpiła do programu GIODO pt. „Moje dane – moja sprawa”. Z tej okazji młodzież z klasy IIe i IIIa uczestniczyła w spotkaniu z Panem Jerzym Szukalskim z kaliskiego ODN-u. Spotkanie miało na celu przedstawienie aktów prawnych dotyczących ochrony danych osobowych, ale przede wszystkim zachęcenie młodzieży do stworzenia scenariuszy spotkań z dziećmi ze szkoły podstawowej i przeprowadzenia tychże w kaliskich szkołach. Pomysł spotkał się z żywą reakcją młodzieży. Następne spotkanie ustalono na 5 stycznia. Wtedy poznamy konkretne propozycje działań wypracowanych przez naszych uczniów, zostaną też ustalone ich wizyty w kilku kaliskich szkołach podstawowych.

8 grudnia 2016
Przejdź do - WARSZTATY Z DORADZTWA ZAWODOWEGO

WARSZTATY Z DORADZTWA ZAWODOWEGO

W dniu 18.10.1016r. odbyły się warsztaty z zakresu Doradztwa zawodowego dla uczniów klas trzecich. Warsztaty zostały poprowadzone przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Kaliszu. Prowadzący warsztaty z młodzieżą była Pani Magdalena Woźniak- Kościelak.

Koordynatorem spotkania były  Anna Kuczyńska i Anna Woźniak.

23 listopada 2016
Przejdź do - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODEGŁOŚĆ

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODEGŁOŚĆ

11 listopada 2016 roku na Głównym Rynku w Kaliszu odbyły się miejskie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Naszą szkołę reprezentował Dyrektor mgr inż. Mariusz Pawlak oraz Poczet Sztandarowy w składzie: Maciej Walendowski (kl. 2D), Kamil Deka (kl. 2D), Piotr Sarzyniec (2C).

Program Uroczystości obejmował m.in. zbiórkę uczestników i pocztów sztandarowych, przemówienie okolicznościowe Prezydenta Miasta KaliszaGrzegorza Sapińskiego, zakończenie XV Marszu Wolności, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą pamiątkową Ratusza oraz przemarsz uczestników do Katedry Kaliskiej i udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny.

Opiekun młodzieży:
mgr Katarzyna Reszke

23 listopada 2016
Przejdź do - "POZNAŃ PRZYCIĄGA" ZSTE

"POZNAŃ PRZYCIĄGA" ZSTE

Dziś w Naszej Szkole gościliśmy przedstawicieli programu "Poznań Przyciąga", którzy zapoznali uczniów z perspektywą studiowania i mieszkania w Poznaniu.

Z dużym zainteresowaniem spotkało się wystąpienie Jakuba - absolwenta Telekomunikacji i Elektroniki Politechniki Poznańskiej, który opowiedział o studiach na wydziale elektrycznym i portalu www.polakpotrafi.pl, stworzonym po ukończeniu uczelni.

2 listopada 2016
Czytaj więcej o: "POZNAŃ PRZYCIĄGA" ZSTE
Przejdź do - OBRADY RADY MIEJSKIEJ W ZST-E

OBRADY RADY MIEJSKIEJ W ZST-E

W czwartek 20 października w naszej szkole odbyło się wyjazdowe posiedzenie Rady Miejskiej Kalisza. Koordynatorem oraz inicjatorem spotkania była mgr Ewelina Nowakowska - nauczyciel języka angielskiego. Przedstawiciele władz miasta oraz  radni w składzie: Artur Kijewski-wiceprezydent, Adam Koszada-przewodniczący Komisji ds. Kultury i Sportu,  Kamila Majewska wiceprzewodnicząca Komisji, Martin Zmuda, Tadeusz Skarżyński, Eskan Derwich, Edward Prus, Zbigniew Włodarek, Dariusz Grodziński  oraz  Urszula Bogarczyk- Naczelnik ds. Sportu i Mariusz Witczak – Naczelnik ds. Edukacji  spotkali się na auli szkoły o godz. 10.00. 

25 października 2016
Czytaj więcej o: OBRADY RADY MIEJSKIEJ W ZST-E

ZBIÓRKA DLA PSIEROCIŃCA

19 października 2016
Przejdź do - UROCZYSTOŚCI DNIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

UROCZYSTOŚCI DNIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

W dniu 27 września 2016 roku odbyła się uroczystość patriotyczna zorganizowana z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji na mogile zbiorowej ofiar II wojny światowej na cmentarzu Tynieckim zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pamięci.

W uroczystościach patriotycznych uczestniczyli uczniowie z klasy 2E: Łukasz Danielak, Damian Starzec i Krystian Matuszczak. Opiekę nad młodzieżą i pocztem sztandarowym sprawowała Pani Anna Barna.​

7 października 2016
Przejdź do - UROCZYSTOŚCI 77. ROCZNICY NAPAŚCI WOJSK SOWIECKICH NA POLSKĘ

UROCZYSTOŚCI 77. ROCZNICY NAPAŚCI WOJSK SOWIECKICH NA POLSKĘ

W sobotę dnia 17 września 2016 roku odbyły się obchody związane z 77. Rocznicą Napaści Wojsk Sowieckich na Polskę.

W uroczystościach uczestniczyła klasa 2E: Łukasz Danielak, Jakub Wawrzyniak i Wiktor Płuciennik pod opieką Pani Anny Barny. Program uroczystości obejmował między innymi: złożenie kwiatów i zapalenie zniczy oraz mszę świętą w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego. 

7 października 2016
Przejdź do - SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Jedną z tradycji naszej szkoły jest udział uczniów w kampanii społecznej - „Sprzątanie świata”. Jest to wydarzenie, które ma na celu uświadomienie ludziom, że każdy z nas ma wpływ na otaczające nas środowisko. Że każdy z nas może realnie i aktywnie włączyć się w promowanie zachowań proekologicznych i inicjowanie postaw odpowiedzialnych względem świata przyrody.

26 września 2016
Czytaj więcej o: SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

BUDŻET OBYWATELSKI MIASTA KALISZA

Drodzy uczniowie, zachęcamy Was i Waszych znajomych oraz Rodziców do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na projekt związany z naszą szkołą i miastem, a mianowicie chcemy aby przy naszej szkole powstało boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią pod halą pneumatyczną z przeznaczeniem do całorocznego wykorzystania boiska przez szkołę, kluby, stowarzyszenia sportowe, grupy zorganizowane. Aby zrealizować to działanie potrzebujemy, aby został wykonany projekt i kosztorys takiego obiektu abyśmy mogli pozyskać finansowanie zewnętrzne z programów Unijnych, Totalizatora Sportowego, Ministerstwa Sportu bądź PZPN-u.

Hala pneumatyczna

GŁOSUJ

www.bo.kalisz.pl

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE

nr 19

Wykonanie projektu wraz z kosztorysem boiska piłkarskiego pod halą pneumatyczną wraz z zapleczem socjalno-gastronomicznym przy Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu

30 września 2016
Przejdź do - OBCHODY 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI 966-2016, GRA ULICZNA I QUIZ - 16 CZERWCA 2016 r.

OBCHODY 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI 966-2016, GRA ULICZNA I QUIZ - 16 CZERWCA 2016 r.

W ramach obchodów Chrztu Polski uczniowie naszej szkoły z klasy 2B i 2D uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Śladami następców św. Wojciecha­ Kalisia 966­ Kalisz 2016”. Patronem przedsięwzięcia był Prezydent Miasta Kalisza­ Pan Grzegorz Sapiński.

21 czerwca 2016
Czytaj więcej o: OBCHODY 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI 966-2016, GRA ULICZNA I QUIZ - 16 CZERWCA 2016 r.
Przejdź do - PROGRAM PROFILAKTYCZNY „WIĘZIENIE CZAS STRACONY”

PROGRAM PROFILAKTYCZNY „WIĘZIENIE CZAS STRACONY”

W dniu 10 czerwca 2016 r. uczniowie z klasy 1B uczestniczyli w programie profilaktycznym „Więzienie czas stracony” realizowanym przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu wspólnie z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

14 czerwca 2016
Czytaj więcej o: PROGRAM PROFILAKTYCZNY „WIĘZIENIE CZAS STRACONY”
Przejdź do - II MIEJSCE NA X MIEJSKIM FESTIWALU FILMÓW OBCOJĘZYCZNYCH

II MIEJSCE NA X MIEJSKIM FESTIWALU FILMÓW OBCOJĘZYCZNYCH

W tegorocznej edycji festiwalu, chłopaki z klasy 1E ze swoim filmem pt. "Fine feathers make fine birds" ("Jak cię widzą,tak cię piszą") zdobyli Srebrną Kamerę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

10 czerwca 2016
Czytaj więcej o: II MIEJSCE NA X MIEJSKIM FESTIWALU FILMÓW OBCOJĘZYCZNYCH
Przejdź do - OBCHODY ŚWIĘTA MIASTA KALISZA

OBCHODY ŚWIĘTA MIASTA KALISZA

W niedzielę, dnia 05 czerwca 2016 r. Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Kasprzycka oraz uczniowie z klasy 3CDominik Maślak, Rafał Stankiewicz i Paweł Matczak pod opieką Pani Anny Barny uczestniczyli w obchodach Święta Miasta.

9 czerwca 2016
Czytaj więcej o: OBCHODY ŚWIĘTA MIASTA KALISZA
Przejdź do - 71. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

71. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

W niedzielę, 8 maja 2016 uczniowie z klasy 1D: Adam Latkowski, Kamil Deka i Grzesiu Kranc pod opieka Pani Anny Barna uczestniczyli w uroczystości patriotycznej upamiętniającej 71. rocznice zakończenia II Wojny Światowej.

19 maja 2016
Czytaj więcej o: 71. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ
Przejdź do - PODZIĘKOWANIA OD KALISKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

PODZIĘKOWANIA OD KALISKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

Dziękujemy wszystkim za okazanie serca i wsparcie zwierzów ze schroniska żywnością oraz kocami. Wkrótce kolejna edycja akcji, mamy nadzieję na jeszcze większe zaangażowanie z Waszej strony :)

23 kwietnia 2016
Przejdź do - 76. ROCZNICA ZBRODNII KATYŃSKIEJ

76. ROCZNICA ZBRODNII KATYŃSKIEJ

W dniu 16 kwietnia 2016r. uczniowie z klasy 1D: Grzegorz Kranc, Adam Łatkowski i Kamil Deka uczestniczyli w uroczystości patriotycznej poświęconej 76. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości obejmowały m.in. : udział we Mszy św. w intencji ofiar Katynia w Kościele Garnizonowym, następnie przemarsz uczestników do Ogrójca Klasztoru OO. Jezuitów, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze pamięci.

Opiekun młodzieży Anna Barna

16 kwietnia 2016
Przejdź do - ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA JANA PAWŁA II

ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA JANA PAWŁA II

 

11 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, zmarł papież Jan Paweł II. Jego pontyfikat trwał 27 lat i był trzecim pod względem długości w dotychczasowej historii Kościoła katolickiego.

 

2 kwietnia 2016
Czytaj więcej o: ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA JANA PAWŁA II
Przejdź do - ZBIÓRKA DLA KALISKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

ZBIÓRKA DLA KALISKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

Zbiórka zostanie przeprowadzona w Naszej szkole w dniach 30.03-11.04. Szczegóły na plakacie :)

Koordynatorki: Pani Joanna Górska-Wilk i Julia Seydak klasa 1F

22 marca 2016
Przejdź do - ŻYCZENIA OD CHŁOPAKÓW Z 1F :)

ŻYCZENIA OD CHŁOPAKÓW Z 1F :)

Baner na Orliku od chłopaków z 1F dla Dziewcząt z klasy i wszystkich kobiet ZSTE, z okazji Ich święta.

Na zdjęciu dziewczyny z 1F (technik cyfrowych procesów graficznych).

8 marca 2016
Przejdź do - OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11 listopada 2015r. uczniowie z klasy 3C: Dominik Maślak, Rafał Stankiewicz i Adrian Zacher wzięli udział w uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości zorganizowanego przez Miasto Kalisz.

12 listopada 2015
Czytaj więcej o: OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

UDZIAŁ ZSTE W PROJEKCIE COPERNICUS SCIENCE

28 listopada 2014 r. wybrani uczniowie z klas IIE, IID, IVB i IVD wzięli udział w naukowym projekcie Copernicus Science w III LO im. Mikołaja Kopernika.

Aneta Kolańczyk i Beata Wicenciak przeprowadziły warsztaty, które miały na celu zapoznać młodzież z najnowszymi kierunkami w polskiej poezji współczesnej. Młodzież z obu szkół we wspólnej trzygodzinnej zabawie mogła napisać ekfrazę do obrazuZdzisława Beksińskiego oraz dokonać przekładu intersemiotycznego jednego z wierszy współczesnego poety. Była to także doskonała okazja do integracji i być może początek współpracy międzyszkolnej.

28 listopada 2014

TRAILER SZKOLNEGO FILMU KRYPTONIM BW

Aktualne informacje o postępach prac nad montażem znajdziecie Tutaj

23 marca 2014
Przejdź do - UROCZYSTOŚCI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2013

UROCZYSTOŚCI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2013

W dniu 11 listopada 2013 uczniowie z klasy 2D Mikołaj Jeziorny i Kamil Ciekalskioraz z klasy 2E Dawid Broczek uczestniczyli w uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Program uroczystości obejmował m. in. zbiórkę uczestników i pocztów sztandarowych, przemówienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Kalisza, złożenie kwiatów i zniczy pod tablicą pamiątkową na ścianie Ratusza, przemarsz uczestników do Katedry Kaliskiej i udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny.

Opiekun młodzieży mgr Anna Barna

12 listopada 2013