FINALIŚCI W XL OLIMPIADZIE WIEDZY TECHNICZNEJ 2014

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 grudnia 2014

Uczniowie klasy 4B (technik elektronik):

1. Patryk Kopczyński,
2. Piotr Janczak,

występujący w ramach grupy elektryczno–elektronicznych w XL edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej, zakwalifikowali się do etapu centralnego (zawodów III stopnia).

W zawodach okręgowych II stopnia, które odbywały się 16 stycznia 2014 roku wPoznaniu wzięło udział łącznie 67 uczniów z 14 szkół Wielkopolski. Po podliczeniu punktów, w wyniku klasyfikacji końcowej do etapu centralnego awansowało 10 najlepszych, pełna lista uczniów zakwalifikowanych

Ostatni etap olimpiady odbędzie się w dniach 11–13 kwietnia 2014 roku(weekend). Pierwszego dnia zawodów uczniowie będą rozwiązywali dwa z trzech zadań tematycznych, natomamiast drugiego do rozwiązania będą mieli problem natury technicznej. Po sprawdzeniu i ocenie wszystkich prac przez autorów zadań i problemów technicznych KG OWT ustala listę laureatów OWT.

Olimpiada Wiedzy Technicznej jest olimpiadą interdyscyplinarną, przeznaczoną dla uczniów szkół średnich, rozgrywaną w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej. Organizatorem Olimpiady jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT). Patronat nad Olimpiadą objęło Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Strona konkursu www.owt.edu.pl

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun konkursu: Krystyna Baran

Galeria

  • Powiększ zdjęcie